Міжнародне співробітництво

Німеччина




Підтримує школа тісний зв'язок з Червоним Хрестом м. Лінгена у Німеччині. Цікавою є історія початку таких стосунків.
Під час Великої Вітчизняної війни німці вивезли з двох сіл - Юськівці і Грибова на примусові роботи більшість молодих працездатних людей. Помираючи, старий власник підприємства, де працювали ці люди, заповів синові не забувати колишніх українських робітників, розшукати їх і віддячити.
Вже в часи незалежності України син виконав батьків заповіт. Уже більше 25 років юськівчани співпрацюють з німцями. Вони постійно приїжджають на Лановеччину, допомагають школі і селянам. У 2000 році завдяки допомозі німецьких друзів шкільну будівлю заново перекрили, в 2004-му - шкільну котельню перевели на газове опалення, а в 2010 - проведено капітальний ремонт шкільної їдальні. Також практично в усіх класах поновлено учнівські парти й стільці. Громадяни Лінгена надали допомогу в придбанні спортивного обладнання, наочних посібників, шкільних дошок, телевізора, комп'ютерів та іншого шкільного інвентаря.
Жителів села Шафарука Прокопа Феодосійовича і Ратушка Василя Гартимовича запрошували до себе на лікування і відпочинок. З Лінгена медицина району отримала медикаменти, медичну апаратуру, операційний стіл, пересувний рентген-апарат з оптичним перетворювачем променів, що є лише в обласній клінічній лікарні, перев'язувальний матеріал, ковдри, інвалідні візки тощо.

Польща
Юськовецька  загальноосвітня школа налагодила тісне співробітництво між духовим оркестром школи та духовим оркестром польського міста Зигодовіце. У вересні 2012 року духовий оркестр,а також деякі члени педагогічного колективу здійснили досить цікаву поїздку до м.Томіце у Польщі. Делегація у кількості 52 чоловік, на чолі з М.І.Кутранем, досить цікаво провела три дні у Польщі. Захопливі екскурсійні маршрути на виставу у м.Вадовіце,відвідання музею Іоана Павла ІІ, поїздка у Освенцім (це велике місто відоме перш за все тим, що в роки ІІ світової війни тут був розташований гітлерівський табір смерті), а також цікаве святкування  обжинок сприяло зростанню рівня поінформованості щодо національних культурних традицій та  інтеграції української національної культури до світового культурного простору.
У серпні 2013 року  духовий оркестр с.Зигодовіце, а також члени педагогічного колективу гімназії  м.Томіце  відвідали Юськівці. Гостинно зустрічали польську делегацію члени духового оркестру, мажоретки,члени педагогічного колективу. Досить цікавим,і змістовним було дозвілля польської молоді на нашій землі. Духові оркестри взяли участь у святкуванні Дня незалежності у м.Ланівці, де лунала музика як польська так і українська, здійснили екскурсію у м.Вишнівець та Збараж, а також відвідали наш табір «Лісова казка» у с.Борщівка. Достатньо було часу і для спілкування, так як проживали члени польської делегації по сім’ях «духовиків», мажореток, та вчителів с.Юськівці. Спілкування між вчителями школи та вчителями гімназії було досить цікавим та змістовним. Як результат зустрічі директора школи, Дармороста В.П. з директором гімназії, Анжеєм Зелінські було домовлено підписати документ про співпрацю між   педагогічними та учнівськими  колективами.

Була ще одна поїздка до Польщі на тиждень.






Джерело:
Історія Лановеччини. Історико-краєзнавчий нарис. Тернопіль, 2011 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Навчально-польові збори

25.04.2024 Відповідно до навчальної програми курсу "Захист України" на 2023/2024 навчальний рік, з метою практичного закріплення з...